Najlepsze platformy internetowe dla witryn e-commerce

Sklepy internetowe są coraz bardziej popularne wśród konsumentów. Nic dziwnego, nie tylko zakupy możemy zrobić siedząc wygodnie na kanapie, jesteśmy też w stanie znaleźć każdy interesujący nas produkt. A ceny produktów w sklepach online zazwyczaj są niższe niż w tradycyjnych sklepach stacjonarnych. Liczba transakcji internetowych stale rośnie, przewiduje się, że ten trend się utrzyma w kolejnych latach.  Dlatego też coraz więcej ludzi decyduje się na założenie własnego sklepu online. Kiedyś otworzenie takiego sklepu wiązało się z umiejętnością programowania. Alternatywnie osoba, która chciała rozpocząć handel w Internecie mogła zatrudnić programistę, który stworzyłby odpowiednią witrynę. Obecnie jednak taka wiedza nie jest potrzebna, bo z łatwością możemy znaleźć platformy, na których możemy stworzyć w kilka chwil profesjonalny sklep online. Jeśli jesteś ciekawy, jakie platformy oferują możliwość stworzenia sklepu internetowego w łatwy sposób to poniżej przedstawiamy kilka z nich:

#1 WiX.com

Platforma powstała w 2006 roku, a w roku 2016 zanotowała 90 milionów użytkowników na całym świecie. W obecnie jest dostępna w 190 krajach, w tym w Polsce. Strona jest dostępna w języku polskim, więc praca na niej nie powinna nastręczać problemów. Użytkownik ma do wyboru ponad 500 różnych szablonów. W związku z tym bez problemu znajdziesz model odpowiedni dla Twojej firmy, niezależnie od tego, czy handlujesz oponami, samochodami, czy sztuką. Wszystkie elementy działają na zasadzie „przeciągnij i upuść”, oznacza to, że możemy rozplanować całą stronę tylko za pomocą myszki. Oprócz tego możemy podłączyć platformy społecznościowe, np. Facebook, czy Twitter. Podstawowa wersja sklepu jest bezpłatna, jeśli jednak chcemy mieć dostęp do dodatkowych funkcji, chociażby darmowej domeny i dodatkowej pamięci to musimy wykupić plan premium (dostępnych jest pięć planów w różnej cenie).

#2 Shopify.com

Kanadyjska platforma Shopify jest znana na całym świecie. Powstała ona w 2006 roku, a obecnie ma 400 tysięcy aktywnych sklepów. Użytkownik ma do dyspozycji ponad 100 szablonów, które może zmodyfikować według własnych potrzeb. A utworzony sklep będzie dostępny w dwóch wersjach: desktopowej i mobilnej. Choć na stronie możemy znaleźć informacje, że sklep można stworzyć w ponad 50 językach, to jednak sama platforma jest po angielsku, więc niektórym nawigacja na niej może przysporzyć trochę problemów. Shopify.com oferuje szereg różnych udogodnień, możemy wśród nich wymienić możliwość sprzedaż poprzez Facebook’a oraz integrację z różnymi mediami społecznymi (Facebook, Twitter, Instagram i in.). Z platformy Shopify możemy skorzystać bezpłatnie przez pierwszych 14 dni, po okresie próbnym musimy wykupić jeden z trzech planów (najtańszy kosztuje 29$ na miesiąc).

#3 Shoper.pl

Bardzo popularna witryna do tworzenia sklepów internetowych to Shoper.pl. Strona w całości jest w języku polskim, co ułatwia pracę i nawigację. Sklepy tworzone na tej platformie są dostosowane do polskiego rynku, znajdziemy, więc tutaj integrację z popularnymi polskimi witrynami np. Allegro, czy Ceneo lub Skąpiec.pl. Użytkownik też ma do wyboru różne systemy płatności, również popularne w Polsce (Przelewy24, dotpay, czy PayU). Szablony na Shoper.pl są dostosowane do wyświetlania zarówno na komputerach i laptopach oraz na urządzeniach mobilnych, czyli smartfonach lub tabletach. Użytkownik może testować stworzony sklep bezpłatnie przez okres 14 dni. Po upływie tego czasu musi jednak zakupić jeden z trzech pakietów: złoty, platynowy lub diamentowy. Najtańsza opcja kosztuje poniżej 100 złotych, jednak na platformie często można spotkać różnego rodzaju promocje.

Related Posts